X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

میگم تا چشت در آد

نتایج نظرسنجی ها در قسمت شناسنامه

فرهنگ , واژه ای غریب در جامعه

دوستان عزیز سلام 

اول از همه بگم , خدای نکرده قصد جسارت و توهین به شخص خاصی رو ندارم , و فقط می خوام یه ذره از درد دل رو کم کنم . یه وقت به خودتون نگیرید . 

حقیقتش دیگه خسته شدم از این همه فقر فرهنگ تو جامعه . همش دوست دارم یه یا علی بگم و این مردم رو با همه خوبی ها (!) و بدیها ول کنم و برم جایی که درصد جماعت ایرانی به صفر میل کنه . اگه حرف منو قبول ندارید به مسائل پایین توجه کنید , بلکه بهم حق بدین . 

۱- تماشای دعوا در خیابان : در این نکته لازم به ذکر است که آخرین اقوامی (غیر از ایرانیان غیور) 

که از خود برای اینگونه مجادله ها شور و هیجان نشان میدادند پس از عصر گلادیاتورها در یونان منقرض شدند . همه ی شما بارها , جنگ لفظی و فیزیکی دو نفری که شاید از فرط خستگی کم حوصله باشند رو از نزدیک ملاحظه کردید . اما نکته قابل توجه , حضور افراد در میدان برای مشاهده و در پاره ای از اوقات تشویق دو گلادیاتور است .  

۲ - دید زدن , هیز بازی (به صورت کاملا تابلو) : دیگه لازم به توضیح نیست , یه جورایی خیلیا عادت کردن تا هر کس و ناکسی که از کنارشون رد میشه رو بی نصیب از دید زدناشون نکنن . 

مطمئنا این باعث معذب شدن اون دختر بنده خدا میشه که نمی تونه بیشتر از فرهنگ پایین جامعه عمل کنه و یه جورایی مجبور میشه , به قولی واسه مردم زندگی کنه , نه واسه خودش .  

۳-در برخورد های چشم تو چشم , فرد بازنده مستحق دریافت فحش خوار و مادر است !!

بعضیا فکر می کنن که باید به چشمای هر کسی که از جلوشون رد میشه ذل بزنن , آخه از نظر اونا این باعث به رخ کشیدن قدرت بازو و هیبت مردانه است . ولی به سختی در اشتباه اند , چون این حرکت نمایانگر فقر فرهنگی و کمبود عقل در فرد خاطی است .  

۴-بعضی از بانوان محترم , آقایان رو با ابلیس اشتباه گرفتن . واسه خودم بارها پیش اومده که , در حالی که خیلی دیرم شده بود , از خانمی آدرس خواستم , ولی ایشون با اعوذ بالله و استغفرالله ازم دور شد . برداشت من از این برخورد اینه که مطمئنا خود حضرت خانوم و خانواده محترمشون از هم کلامی با هر جنس مخالفی , مقاصد شوم و ناپسندی دارن . 

 

۵-به رخ کشیدن خبط ها و گناه های یکدیگر (به عنوان زرنگی) : مواردی از قبیل دور زدن و پیچوندن شخصی که شاید به نوعی عاشق اونها شده باشه . از قبیل رعایت نکردن قوانین . از قبیل مزاحمت برای اشخاص و گاهی اوقات حتی پلیس . 

 

۶-بعضی از آقایان و گاهی اوقات خانوم ها هم که کوچه و خیابون رو با سطل آشغال اشتباه گرفتن . بابا این خود بی فرهنگیه به خدا . 

 

چند تا از این قبیل نکاتو اینجا گفتم . چندتایی هم از قلم جا افتاد . به هر حال شاید به مزاج بعضیا خوش نیومده باشه , نمیگم تا چشت در آد , میگم یه ذره ملاحظه همشهریات رو بکنی . به خدا چیز زیادی نیست . 

تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 14 مرداد‌ماه سال 1389 ساعت 00:28 | نویسنده: محمد | چاپ مطلب 2 نظر